Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Žiline narazilo auto do ľudí, vodič z miesta ušiel. Polícia ho nepotrestala ! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Presne toto je to,

čo hovorím mojim známym. Korupcia ide od hlavy po päty. Dobehne nás všetkých v podobe bezprávia a vláde tých bezohľadných na každodennej, aj miestnej, úrovni. Že sa nás to týka, že korupcia to nie je len to, že niekto "ďaleko" v Bratislave rozkráda milióny (a veď vraj aj tak všetci kradnú, tak čo). Dobehne nás to nevymožiteľnosťou práva, z ktorého budú ťažiť bezcharakterní a bezohľadní, aj na lokálnej úrovni, ktorí budú mať správnych ľudí na správnych miestach. A budú sa správať tak, že si môžu všetko dovoliť. A tí slušnejší občania......
 

 

"Korupcia ide od hlavy po päty. Dobehne nás všetkých..."

A nakoniec dobehne aj tých, ktorí si "spravodlivosť" dnes ešte dokážu kúpiť. Nakoniec sa občania prestanú spoliehať na štát a budú brať spravodlivosť do vlastných rúk. Viď napr. príspevok 882598 nižšie. A môže to dopadnúť podstatne horšie, než je uvedené v tomto príspevku. A vtedy si už beztrestnosť nekúpia ani "naši ľudia".
 

Najviac milionov sa kradne

na VUC uradoch. Kazdy jeden ma odbor regulacie IROP a dotacii na DSSky.

Sirte moj odkaz dalej, dalej v tejro diskusii som rozpisal podrobnosti.

www.necenzurovane()net/vydedenie/2()html

Mi nistri nam nenicia zivoty. Ale uradnici na uradoch. Ked 1/2 roka nedostanete rozhodnutie a vasej rodine to rasikalne zhorsi stav, minister za to nemoze. Zakony mame dobre, vymozitelnost mizerna.
O vymozit.rozhoduje v niektoych veciach prokuratura - superskorumpovany organ, vrat. USP.

Napisem do Socpoist ze mama nema 4 MESIACE dochodok a oni mi odpisu ze pridte spisat zapisnicu a o 2 mesiace ich dostane..... Kua, argumentujete Cl. 30 a 32 Ustavy (nutna obrana statu, je to krasne spisane na projustice.sk) a pozeraju na vas ako na dedementa. Oni netusia co je ustava.
 
Hodnoť

 

Klasika. Najskôr z poškodeného spravili nejakou lacnou fintou svedka a otvoril sa priestor na korupciu. Pokiaľ by polícia nebola skorumpovaná, nič by sa nestalo.

Ale ak skorumpovaná je, bude sa diať prese to, čo je napísané v tom článku. A inšpekcia MV ? Tá slúži a krytie špinavostí, nie na ich objasňovanie. A prokuratúra ? Ešte som nepočul aby miestny prokurátor potopil miestneho policajta.

A tak ako kryje inšpekcia policajtov, tak kryjú nadriadení prokurátori svojich kolegov.
 
Hodnoť

A čo si tak milého pána Petra P.

odchytiť a dobre ho prefackať? Toto by si už zapamätal.
 

 

Hádam sa len nejedná o toho Petra P. ? :-)
 
Hodnoť

(Ne)znalosť predpisov

..."pričom podľa jeho názoru nešli chodkyne dostatočne po kraji cesty a on nechcel prejsť autom za plnú čiaru"...
Prečo by nemohol prejsť plnú čiaru ????????????????????????????????????????
 

 

Keďže oproti nešlo žiadne auto a on sa pohyboval pomaly, chodkyne sa mu dokonca aj uhýbali, čiže buď išlo o účelovú výhovorku páchateľa (krátko po vypátraní) alebo ďalšia možnosť je, že tomu páchateľ skutočne veril - potom to bol ale prípad pre dopravného psychológa, nakoľko by to znamenalo, že nedokáže posúdiť mieru rizika.

Dopravný inšpektorát ale usúdil, že to ešte riskneme a necháme ho ďalej jazdiť.

Zranené dievča videlo tesne pred nárazom, ako vodič na ňu strhol volant (skôr tak trhol volantom - tam a späť), buchol do nej spätným zrkadlom, prudko zrýchlil a ušiel. Takto to bolo od začiatku nahlásené na polícii, keď bol ten páchateľ neznámy.

Vodič ich chcel zrejme "len" vystrašiť a nevyšlo mu to.
 

Hlavne mal zastaviť !

Mal prekážku na ceste . Keby tam bol betónový kváder aj ten by chcel vychovávať ?
špina to je a tí čo mu pomáhali tiež .
dúfam že sa im to tiež stane , že budú rovnako poškodení ! alebo ich rodičia
 
Hodnoť

20 rokov naspat

mi nedal jeden ponahlajuci prednost.
Ja som na biku vrazil rychlostou cca 30-35 km/h do jeho zadnych dveri, kedze som nestihol vobec zabrzdit. preletel so cez auto a skoncil pod inym.
Vodic usiel,ale policia si ho vyzdvihla doma, kedze spz ku si zapisal jeden pan.
Policajti ho zobrali za mnou do nemocnice, aby sa mi opravedlnil. O co som nestal, kedze som neveril ze ho nieco mrzi kedze ako som pocul ani nepribrzdil, ale pridal a zmizol.
V tej dobe som bol nezamestnany a za mojim chrbtom si vybavil u mojej lekarky, aby mi nedala pn cez 2 tyzdne, vraj to nepotrebujem som sa neskor dozvedel. Policia ma tiez vtedy zvlastne informovala, kedze ja som osobne bol vypovedat.
Po pn som odisiel do zahranicia a neskor som sa dozvedel, ze vlastne to cele uhrali do out u.
 
Hodnoť

Policia SR

Nemam iluzie, ze sa zmeni stav v policii ani po vymene vlady, lebo je to o ludoch a svojim pristupom rezprezentuju seba a rezort MV.

O pristupe pri vybavovani npr. EVC na dopravnom inspektorate by sa dal napisat kazdy den jednen clanok. Je to sluzba, kde za kazdy ukon obcania platia a evidenciu vozidiel maju robit okresne urady to ze to ostalo na DI je len prezitok socializmu, hlavne ze vsetci MiV od roku 1989 su spokojni.
 
Hodnoť

Pán Peter R.

1. Dôveryhodnosť celého článku trocha marí veta v závere článku, že boli informovaní aj ministri vnútra, ktorých sa za uvedené obdobie vystriedalo niekoľko ... To čo je za blud? Ved minister bol len jeden - Róbert K.

2. A kto je ten dotyčný RNDr. Peter P. , ktorý sa navyše priznal k činu?, blbec .
 

 

Dobry den.
K bodu 1 som mal na mysli panov Kalinaka / Druckera a pani Sakovu.Cize za ten cas viacero.Ano,ak mate na mysli,ze kto tomu cirkusu veli naozaj,tak asi skutocne k ziadnej zmene nedoslo.

K bodu 2, mam samozrejme svoj nazor. V clanku som sa snazil drzat faktov.Jeho meno som zamerne neuviedol,lebo nie je verejne cinna osoba, ako ostatni spomenuti pani a damy ...
 

 

1. Sakova, Druker to len teraz nakoniec. ináč po celé 3 volebné obdobia furt Kaliňak
2. OK,

Ináč veľmi dobrý článok .
 
Hodnoť

nerozumiem

jednej veci. Ak poskodena podala trestne oznamenie na neznameho pachatela za ublizenie na zdravi a podozrivy bol vypatrany - sud s nim sa ani nezacal?
Ako poskodena dovodila, ze sa jednalo o trestny cin ublizenia na zdravi? Malo sa jednat o trestny cin z nedbanlivosti, alebo o iny skutok?
To je vo vztahu k pripadnemu zamietnutiu zaloby zo strany sudu podstatne. Alebo kto zamietol tuto zalobu?
Z clanku nie je jasnych velmi vela podstatbych faktov a uprimne povedane, cele mi to pride ako pokus vytlct retrospektivne z priestupcu peniaze..
Ak sa mylim, tak sa ospravedlnujem, ale...
papier znesie vselico..
 

 

Pokúsim sa zodpovedať na Vaše otázky. Najskôr stručne k článku - snažil som sa uviesť fakty a keďže som uviedol konkrétne mená „žiaľ“ stále aktívnych verejných činiteľov, každý zverejnený fakt viem doložiť nejakým písomným dôkazom.

Poškodená podala na páchateľa trestné oznámenie, nakoľko videla, ako vodič na ňu strhol volant – čo sa dá hodnotiť ako útok so zbraňou. Bolo na policajtoch a prokurátoroch, aby vyhodnotili, o aký trestný čin sa jedná.

Rovnako sa vodič priznal, že vedome narazil do chodkýň, lebo podľa jeho názoru nešli dostatočne po kraji cesty a on jednoducho nechcel prejsť autom za plnú čiaru ( oproti ale nešlo žiadne auto ) - tak narazil do chodkýň. Chodkyne sa v mieste nárazu pohybovali za sebou, po náraze odhodilo poškodenú smerom dopredu, kde sa zachytila o kolegyňu pred sebou. Čiže autu sa vyhýbali, samozrejme nepredpokladali, že vodič na ne strhne volant.

Zároveň vodič vychádzal z kolmej križovatky ( čo dokazuje kamerový záznam ), ako sám uviedol, pohyboval sa pomaly (10 – 15 km/h). Chodkyne videl, dokonca na ne nervózne trúbil. Skúste sa vžiť ako vodič do takejto situácie. Idete pomaly, práve ste v križovatke kolmo odbočili, vidíte chodkyne a nechcete ich zraziť. Máte možnosť dať dole nohu z plynu a auto samé zastaví – veď sa len rozbiehate. Tiež máte možnosť skočiť na brzdu, auto rovnako zastaví. Tiež máte možnosť ich obísť, oproti nešlo žiadne auto.

Vodič potom, ako narazil do chodkyne, prudko zrýchlil a ušiel. Čo som tu uviedol, je zadokumentovaná výpoveď vodiča a fakty z miesta „nehody“. Úprimne, podľa Vás to bola dopravná nehoda ? Lebo podľa môjho názoru ich chcel ten vodič vystrašiť, možno vytrestať, možno bol opitý, možno mal zlý deň a nevie ovládať. A zrejme mu to nevyšlo. Dôvod konania mal byť prešetrený políciou alebo dopravným psychológom.

Nech to bolo už akokoľvek, ten človek vedel, že narazil autom do chodkyne, bolo mu jedno že niekomu spôsobil zranenie a z miesta ušiel.

Polícia a prokuratúra na možný úmysel neprihliadala, cele to vyšetrovala ako dopravný priestupok. A vďaka triku s poisťovňou, spravila z poškodenej len svedkyňu a v tichosti upustila od potrestania páchateľa.

Čiže k žiadnemu súdu, ani k ničomu podobnému nikdy nedošlo. Celý prípad zastrešil v tichosti žilinský dopravný inšpektorát a zakryla miestna žilinská prokuratúra.

Samozrejme udialo sa toho viac, čo som do článku nedával – dôvodné podozrenie s manipuláciou so spisom ( stratil sa podpísaný záznam poškodenej, ktorý spísala po nehode ), atď ... Na to mám už len nepriame dôkazy a policajti hlúpe výhovorky, tak som to neuviedol. Každopádne to boli len ďalšie detaily v neprospech polície ...

K Vášmu podozreniu, že Vám to príde ako pokus vytlačiť z priestupcu peniaze. Ako som v článku uviedol, polícia vďaka triku s poisťovňou, spravila z poškodenej svedkyňu. To znamená, že poškodenej bola uhradená škoda poisťovňou. Neviem o tom, že by mala nárok na inú náhradu, ani o ňu nikdy od nikoho nežiadala. Rovnako túto možnosť mala v civilnom súde, čo nevyužila.

Tak prečo ten článok a toľká námaha ? Sme snáď nejaký dobytok, že zopár vyvolených môže beztrestne autom narážať na cestách do ľudí, pričom ak ich aj vypátrajú, tak za nich zaplatí poisťovňa účet u lekára ( akoby sa jednalo o nejakú službu – zrazenie človeka) a veselo to môžu skúšať ďalej.

Ten človek zranil niekoho a ušiel. Keby sme boli čo len trochu presvedčený, že sa jednalo o nešťastnú náhodu, nebolo by čo riešiť ...

To čo sa udialo, je jednoducho poriadne svinstvo a polícia s prokuratúrou boli presvedčení, že sa to nikto nikdy nedozvie. Ale dozvedel sa ...
 

Teraz som sa v tom

akosi zamotal. Ak poskodena podala trestne oznamenie za podozrenie zo dpachania trestneho cinu, t.j. isla s tym na trestny sud a nie do obcianskeho procesu, pripad sa len tak zastavit nemohol.
Obcianskopravny proces v takomto pripade asi nepripada do uvahy.
Nie som si vedomy existencie ziadneho "triku s poistovnou" ktory by z poskodeneho v trestnopravnom procese spravil svedka - ako pisete vy. Mohli by ste tento bod blizsie objasnit?
Za dalsie: bola poskodena osetrena lekarom? Boli jej udajne zranenia riadne zadokumentovane?
Za dalsie: uplne vecne ma zaraza niekolko informacii, ktoru ste napisal v clanku. Na jednej strane pisete o umyselnom naraze do chrbta poskodenej zo zafu, comu mal nasvedcovat nahnevany vyraz priestupcu. Na strane druhej ale naraz prebehol na oblast chrbta..- tak ako to vlastne bolo? Na chrbte oci nemame - rozumiete ma. Tiez pisete, ze rychlost vozidla bola 10-15 km/h. Ale zrkadlo sa pri pomerne jemnom dotyku smerom spredu sklopi.. pri dakej rychlosti a naraze zrkadlom si nedokazem predstavit, ze by doslo k zraneniam. Zaroven poskodena mala slefovat priestupcu, pozerat sa na neho (hlava otocena 180 stupnov vzad?) a auto priestupcu slo 10-15 km/h - a ona sa napriek tomu nestihla uhnut, zato vsak stihla podat podrobny opis skutku.. musite uznat, ze je to tazko uveritelny pribeh..
Dalsia vec- aito do poskodenej chrbta narazilo ibs zrkadlom.. - o aky typ auta isli? Totiz neviem si predstavit, ze by nejake auto do chrbta cloveka narazilo iba zrkadlom bez ineho kontaktu.
Celkovo ma tento pribeh vela "hluchych miest".
Mozete k prilohe k clanku doplnit fotokopie uradnych rozhodnuti?
Podledna vec: v pripade, ze vam (resp. poskodenej) nebolo z hociakych dovodov umoznene nahliadnut do spisu, voci tomutomozete podat pisomnu staznost..
Na zaver: z mojej strany nie je konflikt zaujmov a ani nepoznam priestupcu. Reagujem na vas prispevok jedine preto, ze sa touto problematikou amatersky zaoberam a zijem v Ziline.
 

- REAKCIA - CAST 1 -

Ziadny trestny sud:
Poskodena podala trestne oznamenie na prokurature,nesla s tym na ziadny sud,ani na trestny,ani na obcianskopravny. Myslel som, ze to je uloha prokuratora. Rovnako ziadnu dalsiu skodu si po nikom nenarokuje - v tomto clanku ide o nieco ine ....

Seria zavaznych priestupkov:
Prokuratura sa nezaoberala umyslom pachatela a posudzovala celu vec ako seriu zavaznych dopravnych priestupkov (dopravna nehoda so zranenim a sposobenim materialnej skody a utek z miesta nehody). Co je aj tak dost velky problem pre pachatela.

Trik s poistovnou:
Cize cele sa to posudzovalo ako priestupok,teda postupovalo sa podla priestupkoveho zakona.Podla priestupkoveho zakona nie ste ucastnikom konania,pokial ste si neuplatnili skodu v konani o priestupku.Poskodena podpisala nepoucena prehlasenie (na radu policajta),ze si uplatni skodu v poistovni. Cize podla priestupkoveho zakona nebola viac ucastnikom konania - rozhodnutie sa jej nedorucovalo.

Odobrenie prokuratora:
Policia ale spravila chybu a poskodenu nepoucila.Cize tento ukon by mal byt neplatny (aj podla rozhodnutia najvyssieho sudu v inom pripade).To ale zakryl absurdnym pravnym nazorom prokurator,ktory vyhlasil,ze presny rozsah a obsah poucovacej povinnosti zo zakona nevyplyva - cize podla okresnej prokuratury je poucenie uplne zbytocna vec. Prokurator tym odobril stanovisko policie,ktorym odmietali poskodenej nahliadnut do pravoplatneho rozhodnutia (cim sa snazili utajit, ze pachatela nepotrestali vobec).

Zranenie:
Poskodena mala po zrazeni silne bolesti a bola osetrena lekarom (myslim na najblizsej poliklinike).Rovnako nasledne navstivila svojho obvodneho lekara,aby jej predpisal nejake lieky. Ano,existuju o tom uradne lekarske zaznamy, ktore isli aj do spisu, aj do poistovne. Poskodena sa liecila popri zamestnani.

Policia odignorovala lekarske zaznamy:
Policia sa lekarskymi zaznamami vobec nezaoberala,nakolko poskodena spravila dalsiu chybu - spolu s prehlasenim, ze si bude uplatnovat sposobenu skodu v poistovni, podpisala aj prehlasenie, ze ju zranenie neovplyvnovalo v beznom zivote (proste vystresovana podpisala,co jej policajt dal). Cize automaticky sa to dalej posudzovalo ako lahke zranenie.

Umyselne zrazenie:
To je moj nazor,vychadzam z dokazov. Pachatel poprel,ze by zrazil chodkyne umyselne, ALE povedal, ze do nich narazil vedome - lebo nesli dostatocne po kraji cesty a on nechcel prejist autom za plnu ciaru. Ano, je to absurdne, ale takto to uviedol pachatel.

Oci na chrbte:
Nie poskodena nemala oci na chrbte. Zo sidliska Solinky na sidlisko Vlcince sa da prejist peso okolo arealu Zilinskej univerzity. V tom case (neviem ako dnes) tam bol vyhradeny pruh pre chodcov.Na konci tohto pruhu alebo chodnika pre chodcov sa nachadzala krizovatka vyjazdu zo Zilinskej univerzity, cez ktoru musel kazdy chodec prejst.Ked prechadzali obe chodkyne cez tuto krizovatku, zacalo na nich dlho trubit z dialky prichadzajuce auto. Nerozumeli preco trubi,nakolko auto bolo dost daleko. Chodkyne bezpecne presli cez krizovatku a kusok sa pohybovali za sebou popri ceste,cakali kym nervozny vodic prejde. Nervozny vodic dorazil do krizovatky a odbocil kolmo do prava.

Poskodena sa pozrela do zadu, kde sa nervozny vodic (ktory na nich trubil) nachadza a videla, ako vodic na nu strhol volant. Presnejsie videla, ako auto odbocilo prudko na nu a hned spat. Potom zrychlilo a uslo. Autu sa pred tym uhybali, samozrejme nepredpokladali, ze na ne strhne volant. Cize chodkyne nemali ziadnu moznost tomu zabranit, auto sa pohybovalo sice (nastastie) pomaly, ale cele to bol kratky okamih.
 

- REAKCIA - CAST 2 -

Podrobny opis skutku poskodenou:
Ze na Vas niekto strhne volant a vidite to, dokazete snad opisat ...

Narazenie zrkadlom do chrbta bez ineho kontaktu:
Jednalo sa o vacsie SUV. Narazom sa vodicovi zaklaplo spatne zrkadlo (myslim, ze to aj sam uviedol). Poskodena mala cez plece tasku,v ktorej mala tablet (ktory sa po naraze rozbil - to je ta sposobena materialna skoda). Tablet ciastocne stlmil naraz. Zaroven mala v taske "kovovu krabicku" z nejakych vitaminov - ta sa narazom uplne deformovala (policia si to nafotila).

Poskodenu narazom odhodilo smerom dopredu, kde sa pri pade zachytila o kolegynu pred sebou. Mohla tiez spadnut na zem,kde ju mohol vodic prejist zadnym kolesom auta. Nastastie sa to nestalo.

Nahliadnutie do spisu:
Ano,poskodenej nebolo umoznene nahliadnut do spisu,pisomna ziadost bola odignorovana.Ano,bola podana staznost a bolo skonstatovane porusenie interneho predpisu a po roku jej umoznili nahliadnut len do vlastnych vypovedi.Zvysna cast spisu jej nebola spristupnena, co opat zakryla okresna prokuratura, ze na to neexistuju ziadne lehoty - cize cakajte, aj tak sa nedockate.

Bol osloveny aj verejny ochranca prav, ktory ani po pol roku sa k tomu zatial nevyjadril, nakolko ma vela podani - ste v poradi, cakajte.

Vy:
Uvadzate, ze z Vasej strany nie je konflikt zaujmov,nikoho nepoznate ...
V predoslom prispevku ste ale uviedli, ze poskodena podala na pachatela trestne oznamenie pre ublizenie na zdravi. Poskodena skutocne podala taketo trestne oznamenie na pachatela,len nie som si isty,ci som to v clanku takto konretizoval. Zaroven spochybnujete vinu pachatela, pricom o vine nemala pochybnost ani policia s prokuraturou.

Cele svinstvo spociva v tom,ze policia upustila od potrestania pachatela - bez zdovodnenia. Toto zdovodnenie odmieta poskytnut aj dodatocne.

Hluche miesta v clanku:
Keby som mal detailne pisat o tom,co sa stalo,ako sa co vysetrovalo,resp. skor nevysetrovalo,asi by ten clanok bol 10x vacsi. Takyto clanok by bol mozno podrobny a vhodnejsi ako vysetrovaci spis, ale urcite nie ako blog. Mozno by ste to napisal lepsie, ja som to napisal tak, ako som vedel ( je to moj prvy blog).

Zverejnit spis:
Urcite nie takto verejne, su tam aj citlive udaje. Nemam problem poskytnut vsetky infomracie mediam, ak prejavia o tento clanok zaujem.

Ospravedlnujem sa, ale na dalsi Vas komentar uz nebudem reagovat.
 

Ohladom "triku s poistovnou"

https://www.minv.sk/?co-robit-...

Prosim vsimnite si, ze pokial poskodena bola akokolvek zranena, nemohlo sa jednat podla platnej pravnej upravy iba o skodovu udalost.
V zakone je explicitne definovane, ze sa jednalo o DOPRAVNU NEHODU, nech by uz poskodena podpisala akykolvek doklad o uplatneni si bolestneho.

https://www.minv.sk/?zakonny-p...

Jediny pravny ramec, ktory by umoznoval zastavit trestne stihanie vinnika dopravnej nehody by som videl jedine vtedy, keby piskodenie zdravia nemala charakter ublizenia na zdravi ako je to vysvetlene v tomto odkaze:
https://odskodneniepzp.sk/2017...
Z tohoto textu vyplyva, ze poskodena by mohla podpisat cokolvek, ale pokial si ujma vyziadala praceneschopnost v trvani 7 dni, muselo ist o ublizenie na zdravi a voci vinnikovi muselo byt zacate trestne stihanie.
Na druhej strane- pokial poskodena nevyhladala lekarske osetrenie/nebolo jej poskytnute z dovodu jej odmietnutia, nemozno prokuratorovi zazlievat, ze zalobu zamietol.
Pisete, ze piskodena "podpisala aj prehlasenie, ze ju zranenie neovplyvnovalo v beznom zivote"- to znamena, ze klamala a zranenie ju ovplyvnovalo? Alebo naozaj az tak "zranena" nebola a akurat sa jej nepaci vyska sankcie, ktoru policia vodicovi udelila? Ako to teda naozaj bolo s jej zranenim?
Este jedna vec - utek z miesta dopravnej nehody je trestny cin. V tomto pripade neexistuje pravny ramec, ktory by umoznil policii a prokuratorovi nekonat.
Ak k tomu doslo, odporucam Vam vsetko zverejnit, vratane rozgodnutia prokuratora a v ratane jeho oddovodnenia a svedeckej vypovede ako aj vypovede poskodenej. Nerozumiem preto vasej tendencii tento pripad ututlat.
Ak je pravo na vasej strane, nemate sa coho bat a treba celu vec medializovat a nie ututlavat.
Ak vsak pravo na vasej strane nie je, lyncovanie vinnika na blogoch je nekorektny pristup. Ten sa totiz nemoze branit, pretoze vy vzdy mozete dovodit, ze ste mal na mysli ineho RNDr. Petra...
 

1 2 >

Najčítanejšie


 1. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 559
 2. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 215
 3. Jozef Sitko: Je ešte Sulík politikom vládnym či už opozičným? 203
 4. Rudolf Pado: Kde sa túla zdravotnícky odpad z celoplošného testovania na Covid-19? 118
 5. Peter Gregor: Safari pod Tatrami 114
 6. Roman Kebísek: Časť slovenských rozprávok od Dobšinského sa podobá nemeckým od Grimmovcov 100
 7. Peter Lacina: Kto vie čo je mastektómia, nech zdvihne ruku 88
 8. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 76
 9. Vladimír Benčík: Kuba 2/2 - "absolut total" 65
 10. Matúš Suby: Keď na Vás developer Lorinčík Háje podá trestné oznámenie resp. o 3 "faktoch" 56

Rebríčky článkov


 1. Jozef Kovalík: Sám
 2. Jan Vaněra: SLOVENSKO-MAĎARSKÉ POHRANIČIE V OKOLÍ RIEKY IPEĽ - 7.11.2020
 3. Miriam Studeničová: Životná potreba svätenia sviatočného dňa!
 4. Peter Ďuroška: Nadácia SPP podporila projekt zrakovo postihnutých športovcov
 5. Michal Kováč: Ako sa IBM zo straty vrátila späť k ziskom
 6. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 7. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 8. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 9. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 10. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?


Už ste čítali?